Bohaterowie drugiego planu

czwartek 9 lipca 2020
  • Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie” (fot. mat. IF Silesia Film)
    Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie” (fot. mat. IF Silesia Film)
Patronat silesiadzieci.pl
Najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego” przybliży pracę statystów. Na ekranie pojawiają się na chwilę, aby stworzyć filmowy świat. Jak wygląda ich praca? Czy każdy może zagrać w filmie? Opowie Tomasz Katan – reżyser obsady.

W filmach podziwiamy grę aktorów, jednak często zapominamy o ludziach, dzięki którym jesteśmy gotów uwierzyć w filmowy świat. To walczący rycerze, pani w okienku na poczcie czy też płaczące dziecko. Bez nich aktorzy nie mogli by w pełni stworzyć wiarygodnego bohatera. Ludzi, którzy wcielają się w takie postacie nazywamy statystami. O tym, jak ważna jest ich rola, na czym dokładnie polega ich praca i czy każdy z nas może wystąpić się w filmie opowie reżyser obsady i właściciel agencji castingowej Klaps Film Studio Tomasz Katan.

Cykl dla całej rodziny

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński, Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

Kategoria: Warsztaty