Letnie półkolonie muzyczne

niedziela 12 lipca 2020
  • Warsztaty są bezpłatne (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty są bezpłatne (fot. mat. organizatora)
„Muzyczny świat zagadek” to wakacyjna propozycja warsztatowa dla dzieci i młodzieży. W przyjazny i ciekawy sposób ukazująca bogactwo i różnorodność muzyki. Nie zabraknie zabaw, wspólnych śpiewów i gier.

Zajęcia poprowadzi Zdzisław Smucerowicz - kompozytor, organista, pedagog i edukator muzyczny. W trakcie spotkań (czas trwania 1 godzina) uczestnicy będą poznawać zróżnicowaną i różnorodną kulturę muzyczną wybranych Miast Muzyki UNESCO, bawić się w muzyczne quizy, ćwiczyć umiejętności rytmiczne, wspólnie śpiewać, wymyślać piosenki i grać. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych instrumentów muzycznych (gotowych lub własnoręcznie wykonanych), dzielenia się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami muzycznymi.

Półkolonie będą odbywać się w formie warsztatów dla grup zorganizowanych oraz dzieci zgłaszanych indywidualnie (grupy do 10 osób). Terminy zajęć to: 13-17 lipca oraz 21–23 lipca. Sierpień to warsztaty dwa razy na tydzień we wtorki i czwartki. Zajęcia indywidualne będą odbywać się w godz. 13 (dzieci w wieku 3-6 lat), godz. 14.30 (7-9 lat) oraz godz. 16 (10-15 lat). Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy, pod numerem tel. 693 358 371. Informację znajdziecie na stronie Katowice Miasto Ogrodów.

Kategoria: Warsztaty