Mądra Mysz wciąż zachwyca

czwartek 16 lipca 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Seria „Mądra Mysz” to niewielkie książeczki, które znamy od lat. Była to ulubiona seria mojego starszego syna. Teraz sięga po nią młodszy, a mnie wciąż zaskakuje różnorodność poruszanych w niej tematów.

„Mądra Mysz” to seria, która w Polsce ukazuje się dzięki wydawnictwu Media Rodzina. Lata popularności sprawiły, że obecnie seria ta liczy niemal 100 tomów podzielonych na kilka podserii. Część z nich skupia się na codziennych przygodach Zuzi i Maksa, inne odkrywają przed czytelnikiem tajniki różnych zawodów oraz miejsc.

Zuzia smaży naleśniki

Wsród części, które ukazały się niedawno znaleźć można przygodę Zuzi, która chce zrobić mamie niespodziankę. Postanawia zrobić naleśniki, ale okazuje się, że nie jest to takie proste i nie poradzi sobie bez pomocy taty. W książce znajduje się też przepis, który zainspiruje czytelników do stworzenia własnej naleśnikowej niespodzianki. Przygody Zuzi to książki w ciepły i sympatyczny sposób opisujące codzienne wydarzenia. Wiele z nich pomaga też oswoić trudniejsze tematy takie jak choroba, wizyta u dentysty czy zgubienie się.

Pojazdy ratownicze

Z kolei „Pojazdy ratownicze” to część podserii „Rozmaitości”. Tu znajdziemy tomiki dotyczące wielu szczegółowych zagadnień takich jak działanie urządzeń elektrycznych, proces powstawania drogi czy pracę lotniska. W „Pojazdach ratunkowych” poznajemy mechanika Marcina, który pokazuje Ani i Markowi specjalistyczne pojazdy, które naprawia. Dzięki tej lekturze poznacie z bliska pojazdy policyjne, wozy strażackie i karetki, a także zajrzycie do ich wyposażenia.

Zawody

U nas hitem są jednak te książeczki, które bardzo szczegółowo i przystępnie pokazują kulisy pracy różnych osób. To dzięki tym tytułom seria towarzyszy nam od lat. Jak wygląda praca piłkarza, kierowcy autobusu czy opiekunki zwierząt? Seria ta nie tylko pokazuje dzieciom tę część pracy dorosłych, której nie mogą zobaczyć na codzień, ale też uczy szacunku do wszystkich wykonywanych zawodów przedstawiając je jako ważne, wymagające i dające satysfakcję.

W środku każdej książeczki znajdziecie też ilustrowaną listę wszystkich części, które dotąd ukazały się w serii „Mądra Mysz”. Jestem pewna, że każdy przedszkolak znajdzie w niej coś dla siebie. 

Kategoria: Recenzje książek