Wrzesień ze zdalną nauką?

środa 22 lipca 2020
Trwają jeszcze wakacje, ale wielu rodziców, nauczycieli z niepokojem oczekuje informacji dotyczących powrotu uczniów do szkół. Minister edukacji narodowej - Dariusz Piontkowski zdradził kilka szczegółów.

Koronawirus wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Eksperci przewidują, że na jesień w Polsce czeka nas duży przyrost zakażeń. Jak ta sytuacja odciśnie się na edukacji? Czy nadal będzie obowiązywać zdalne nauczanie? We wtorek na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiły się dwa wpisy.

Powrót do szkół

„Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół”powiedział minister Dariusz Piontkowski. Resort edukacji chce udzielić dyrektorom szkół dodatkowych uprawnień. Te będą dotyczyć przejścia na zdalne nauczanie „Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora.” - mówił minister.

Brak limitów osób i systemu zmianowego

Samorządy mogą być zadowolone, nie będą miały problemów ze zorganizowaniem nauki. Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej we wrześniu do szkół wrócą wszyscy uczniowie. Nie będzie obowiązywał limit osób (obecnie 12 osób), nie zostanie wprowadzony system zmianowy. Działania będą podejmowane dopiero, gdy w szkole pojawi się ognisko koronawirusa.

Kategoria: Wiadomości