Rozpoznaj swoje uczucia

środa 22 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
To kolejna dźwiękowa wycieczka z podcastem Dzieci Czują Kino. Przewodnikiem najmłodszych będzie edukatorka muzyczna i skrzypaczka Miłka Majczyno. Razem z nią dzieci poszukają odpowiedzi na pytanie, jakimi drogami chadza nieśmiałość.

Mapa ludzkich emocji jest często skomplikowana. Czasami trudno jednoznacznie określić co w danym momencie odczuwamy. W rozpoznaniu emocji pomoże podcast Dzieci Czują Kino. W najnowszym odcinku najmłodsi słuchacze wyruszą trasą nieśmiałości. Kogo spotkają na swojej drodze? Co usłyszą? O tym będzie można przekonać się już w 24 lipca.

Przygoda pobudzająca wyobraźnię

Tak pokrótce można opisać podcasty Dzieci Czują Kino Instytucji Filmowej Silesia Film. Cykl to siedem odcinków, opisujących różne emocje. Autorskie aranżacje muzyczne, przykłady filmowe oraz ćwiczenia muzyczno-ruchowe otwierają i uwrażliwiają dzieci na otaczający świat. To świetne narzędzie arteterapeutyczne. Każdy odcinek trwa około 10 minut. Podcasty skierowane są do dzieci w wieku 5-8 lat, ale także starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków, którzy chcą również wziąć udział w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Trzeci odcinek podcastu dzieci Czują Kino będzie można posłuchać 24 lipca, na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Silesia Film. Nowe odcinki będą pojawiać się co dwa tygodnie.