Bon turystyczny od 1 sierpnia

środa 22 lipca 2020
31 lipca ma ruszyć internetowa platforma ZUS, na której będzie można się zarejestrować w celu otrzymania bonu turystycznego na dziecko. Wcześniej - 25 lipca platforma będzie udostępniona przedsiębiorcom przyjmujący płatności bonem.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin i polskiej branży turystycznej osłabionej przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz 1000 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Jak to działa?

Po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS otrzymamy SMS-em numer bonu i kod autoryzacyjny. Będzie trzeba je podać podczas rezerwacji pobytu lub zakwaterowania w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie. Jak czytamy na portalu money.pl, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział, że rejestracja firm rusza 25, a użytkowników 31 lipca. Zatem usługi turystyczne opłacimy bonem już 1 sierpnia. Bonu nie trzeba wykorzystać w te wakacje. Można w ten sposób opłacić ferie, kolejne wakacje czy ferie w 2022 r. - bon ważny będzie do 31 marca 2022 r.

Informacje dotyczące bonu turystycznego pojawiają się na bieżąco na stronie rządowej.

Kategoria: Wiadomości