Wożąc aktora na plan

piątek 24 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
W produkcję filmów zaangażowani są nie tylko aktorzy, reżyser, scenograf czy autor muzyki, ale również cały sztab osób. Jedną z nich, jest kierowca na planie filmowym. Okazję do jego poznania będziecie mieć w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.

W dwunastym odcinku „Domowego Studia Filmowego” poznacie pana Zbigniewa Węgrzynka, który jest kierowcą na planie filmowym i dba o to, by każdy z aktorów w filmie szybko, sprawnie i na czas dotarł na swoje zdjęcia.

Cykl dla całej rodziny

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński, Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

 

Kategoria: Warsztaty