Studia dla dzieci - ruszają zapisy

wtorek 28 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Zapowiada się fascynujący rok akademicki Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus w GWSH. Najmłodsi studenci zmierzą się z tematyką bardzo na czasie. Z ekologią.

Dzieci to wyjątkowo wymagająca grupa studentów. Prowadzenie zajęć z najmłodszymi jest często wyzwaniem nawet dla bardzo doświadczonych wykładowców. Jednak już od wielu lat Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus doskonale radzi sobie z tym wyzwaniem. Udaje się im zrealizować cel, jakim jest zaszczepienie w najmłodszych chęci poznawania świata.

EKO… czym to się je?

W zimowym semestrze roku akademickiego 2020/21 młodzi odkrywcy poznają odpowiedzi na pytania związane z ochroną środowiska, ekologią, zjawiskiem ocieplania klimatu czy problemem zaśmiecania naszej planety. Tematem przewodnim spotkań i wykładów będzie "Vademecum młodego ekologa". Harmonogram zajęć w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zaspokoi nawet najbardziej ciekawskich studentów. Założeniem jest, aby dzieci zadawały dużo pytań i były dociekliwe. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, żeby młody człowiek mógł się przekonać, że wiedza i poznawanie świata to niezwykła przygoda.

Pasowanie na studentów i zajęcia w salach wykładowych

Dzieci uczestniczą w  wykładach i kreatywnych warsztatach prowadzonych w prostej i przystępnej formie. Rozwijają wyobraźnię, zdobywają wiedzę wykraczającą poza program szkolny, bawią się. Poza tym mogą się poczuć, jak prawdziwi studenci! Wykłady odbywają się w szkole wyższej, w salach, w których na co dzień uczą się studenci GWSH. Do tego inauguracja w biretach i pasowanie na studentów. Oczywiście obowiązkowy indeks.

Przygoda edukacyjna

Spotkania odbywające się w ramach ŚUDG prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry. Słuchaczami są dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia odbywają się w budynkach Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Rozpoczęły się zapisy kandydatów na najmłodszych studentów. Szczegóły i formularz dostępne są na stronie GWSH.

Kategoria: Warsztaty