Skąd się biorą filmy w kinie? Spotkanie z dystrybutorem filmowym

piątek 31 lipca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Gdzie się kupuje i kto wybiera filmy, które możemy oglądać na dużym ekranie? W kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” najmłodszych na filmowe zakupy zabierze Justyna Ulicka – dystrybutor filmowy.

Zanim gotowy film trafi do naszego kina, musi przebyć bardzo długą drogę. Na jej początku stoi ktoś, kto decyduje, które z mnóstwa produkowanych rocznie na całym świecie filmów trafią do naszego kraju. Jest to z pewnością ciężki wybór. O tym, jak kupować dobre filmy i zachęcić widzów do ich oglądania opowie Justyna Ulicka, która pracuje w M2Films zajmującej się dystrybucją filmów kinowych.

Cykl dla całej rodziny

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński, Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Trzynasty odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

 

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Lato sprzyja wypadom nad wodę. Gdzie na Śląsku znajdziemy akweny, w których można się pluskać? W naszym zestawieniu znajdziecie najbardziej popularne kąpieliska z przebadaną przez Sanepid wodą i atrakcje im towarzyszące.

Popływamy? Lista kąpielisk na Śląsku