#WszyscyRazemZaNaukę - Planeta Robotów w akcji

środa 5 sierpnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
#WszyscyRazemZaNaukę to projekt, który zrzesza YouTuberów publikujących treści związane z LEGO, grami, eksperymentami naukowymi. Dzięki temu dzieci się uczą, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Pomysł narodził się w czasie ogólnoświatowej pandemii, gdy wszyscy – wraz z sektorem oświaty – zostali zmuszeni do przeorganizowania swojej codzienności.

Misja Planety Robotów

Organizatorem akcji jest Planeta Robotów. Jej celem jest szerzenie nauki poprzez zabawę, więc i tym razem postarali się, by przekuć trudną i niecodzienną sytuację w coś pozytywnego. Znani YouTuberzy, m.in. Brodaty Geek, SimsWeek czy MegaSpaceFighter, w ramach akcji, przygotowali dodatkowe materiały po to, by wesprzeć najmłodszych w nauce. Tematyka filmów jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie coś dla siebie – ciekawe eksperymenty, projekty DIY, instruktaż jak stworzyć robota, treści matematyczne oraz wiele innych ciekawych i inspirujących rzeczy.

Wszystkie filmy przygotowane na potrzeby akcji #WszyscyRazemZaNaukę znajdują się tutaj.

Zobacz także

Lato sprzyja wypadom nad wodę. Gdzie na Śląsku znajdziemy akweny, w których można się pluskać? W naszym zestawieniu znajdziecie najbardziej popularne kąpieliska z przebadaną przez Sanepid wodą i atrakcje im towarzyszące.

Gdzie nad wodę? Lista kąpielisk na Śląsku