Dźwięczna wdzięczność - naucz się ją wyrażać

piątek 7 sierpnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Drobne gesty dużo znaczą. Podobnie słowa. Jak dziękować – „dźwięcznie” i z wdzięcznością? Odpowiedź w kolejnej odsłonie podcastu DZIECI CZUJĄ KINO.

Często jedno ważne słowo, wypowiedziane szczerze i z przekonaniem, zawiera w sobie to, co najważniejsze i komunikuje nasze emocje lepiej niż cały ocean zdań. Jak jednym słowem wyrazić wdzięczność? Jak ją pokazać? Jak opisać, sfilmować, zagrać czy zaśpiewać? W 4. odcinku podcastu Dzieci Czują Kino Asi Mina i jej mali pomocnicy pokażą wam, jak można i dlaczego warto okazywać wdzięczność ludziom i światu wokół.

Przygoda pobudzająca wyobraźnię

Tak pokrótce można opisać podcasty Dzieci Czują Kino Instytucji Filmowej Silesia Film. Cykl to siedem odcinków, opisujących różne emocje. Autorskie aranżacje muzyczne, przykłady filmowe oraz ćwiczenia muzyczno-ruchowe otwierają i uwrażliwiają dzieci na otaczający świat. To świetne narzędzie arteterapeutyczne. Każdy odcinek trwa około 10 minut. Podcasty skierowane są do dzieci w wieku 5-8 lat, ale także starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków, którzy chcą również wziąć udział w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Na czwarty odcinek podcastu Dzieci Czują Kino – tym razem o WDZIĘCZNOŚCI –  Silesia Film zaprasza już dziś, 7 sierpnia. Jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie  Silesia Film.