Montażysta filmowy, czyli jak poskładać dobry film

czwartek 13 sierpnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Jeśli lubicie budować z klocków lub układać puzzle, to spodoba się Wam najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego”, w którym montażysta filmowy, opowiada, jak połączyć elementy filmowej układanki, żeby wyszła z tego całkiem fajna historia.

Film to taka bardziej skomplikowana układanka. Składa się na niego wiele elementów, jak praca aktorów, scenografia, kostiumy, scenariusz, reżyseria, muzyka, oświetlenie czy zdjęcia. Te wszystkie składniki tworzą z kolei ujęcia – i to są takie klocki tej filmowej układanki. A żeby z tych klocków powstał film, potrzebna jest praca jeszcze jednej, bardzo ważnej osoby: montażysty. Na czym polega jego zadanie? Co to znaczy „montować film”? I dlaczego najlepszy montaż to taki, którego nie widać? Na te pytania w 14.  odcinku „Domowego Studia Filmowego” odpowie Maciej Gryzełko, montażysta filmowy.

Czternasty odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć od czwartku, 13 sierpnia, na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Kategoria: Warsztaty