Koronawirus w żłobku – cała grupa na kwarantannie

wtorek 25 sierpnia 2020
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
Jeszcze nie rozpoczął się wrzesień, a już docierają do nas informacje o przypadkach zakażeń koronawirusem wśród nauczycieli oraz dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli. Tylko wczoraj w jednej z placówek na Śląsku cała grupa została skierowana na kwarantannę.

24 sierpnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej poinformowała Żłobek Miejski (przy ul. Pod Grodziskiem) o wyniku dodatnim testu na koronawirusa u jednego z dzieci. „Dyrektor we współpracy z PSSE niezwłocznie uruchomił stosowne procedury i grupa, do której uczęszczało dziecko (dzieci oraz wszystkie osoby dorosłe mające kontakt z dzieckiem), została skierowana na kwarantannę” – informuje bielski magistrat.

Mierzenie temperatury, dezynfekcja

Obiekty i urządzenia, z którymi grupa miała kontakt zostały dokładnie zdezynfekowane. Pozostałe grupy w żłobku, przy zachowaniu wprowadzonych reżimów sanitarnych, pracują bez zmian. Dzieci na wejściu mają mierzoną temperaturę. Nie mogą przynosić swoich zabawek, kocyków itp. W szatni z maluchem może przebywać tylko jedna osoba, po uprzedniej dezynfekcji dłoni, założeniu rękawiczek jednorazowych i zasłonięciu ust i nosa. Dyrektor placówki apeluje do rodziców, by niezwłocznie informowali go, w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zachorowania na COVID-19.

Kategoria: Wiadomości