Czystozaury pomogą zadbać o czyste rączki na placach zabaw

środa 26 sierpnia 2020
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
Z wyglądu przypominają dinozaura, są bezdotykowe i dzięki nim najmłodsi mogą zdezynfekować ręce na placu zabaw. Wypełnione są specjalnym płynem odkażającym dla dzieci, który nie podrażnia i jest łagodny dla skóry, a do tego ma przyjemny owocowy zapach.

Przyjazne dzieciom bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk znalazły się kilku placach zabaw w Bielsku-Białej. Zamontowano 10 sztuk Czystozaurów. Urządzenia są bezdotykowe, uruchamiane stopą poprzez naciśnięcie specjalnego napędu.

Nauka higieny poprzez zabawę

Stosowanie zasad higieny chroni przed wieloma chorobami, o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Teraz na bielskich placach zabaw, dezynfekcję rąk dzieci ułatwią Czystozaury -Urządzenia w kształcie dinozaurów, poprzez swój sympatyczny wygląd, mają zachęcać najmłodszych do dbania o higienę rąk przed i po zabawie. - informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM Wiesław Maj.

Czystozaury znajdziecie w parku Szósty Zmysł przy ul. Zielonej i ul. Broniewskiego, na Bulwarach Straceńskich, w Parku Słowackiego, przy ul. Krausa i ul. Chłopickiego, przy ul. Bartniczej, przy ul. Adolfa Dygasińskiego oraz przy ul. Braci Gierymskich.

Kategoria: Wiadomości