Sprawdź, czego potrzebują dzieci z Domów Dziecka i pomóż

poniedziałek 31 sierpnia 2020
Pampersy dla dzieciaków z Siemianowic Śląskich, środki czystości dla Rodzinnego Domu Dziecka w Rudzie Śląskiej, ubranka dla chłopca z Dybowa, to tylko niektóre z potrzeb. W jednym miejscu znajdziecie dokładną listę. Dzięki temu pomoc będzie trafiona i łatwiejsza.

Czasami nasza pomoc może być nieskuteczna. Brzmi brutalnie?! Niestety. Przykładem są pluszaki dla podopiecznych domów dziecka. Miły gest, ale kiedy takie inicjatywy się powtarzają, to po pierwsze zabawek jest już za dużo, a po drugie za wydane pieniądze można było zrealizować konkretną potrzebę, a tych jest naprawdę sporo. Naprzeciw takim sytuacją wychodzi portal DomyDziecka.org.

Konkretna, sprawdzona pomoc

Na portalu znajdziecie listę potrzeb placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka, rodzin zastępczych. Dzięki tej możliwości pomoc jest konkretna i dopasowana. Wiarygodność wszystkich zarejestrowanych domów i rodzin jest sprawdzana regularnie, dlatego bez obaw można wysyłać pomoc prosto na ich adres.

Lista potrzeb

Potrzeby są przeróżne, od środków czystości, po ubranka, zabawki, korepetycje z matematyki czy remont łazienki. Na liście znajdziemy również marzenia, mogą wydawać się czasami przesadzone, ale pamiętajmy, że każde dziecko ma do nich prawo. Domy dziecka możemy również wspierać finansowo. Tak można zostać sponsorem np. remontu dziecięcego pokoju, zakupu specjalistycznego sprzętu, rehabilitacji czy wysłać kogoś na wymarzoną wycieczkę.

Masz coś do oddania, a może chcesz zostać wolontariuszem?

Jeżeli tak, to również możesz zgłosić się poprzez wypełnienie formularza na stronie (zakładka „Chcę pomóc”). Ułatwi on znalezienie konkretnego odbiorcy. Pamiętaj o dokładnym opisie podarku np. rozmiar ubrań, wiek dzieci. Podane dane będą widoczne tylko dla zarejestrowanych na portalu placówek. Dom, który będzie potrzebował przekazywanych rzeczy sam się do Ciebie zgłosi.

Tylko w ubiegłym roku ze wsparcia udzielonego za pośrednictwem portalu DomyDziecka.org skorzystało 3,5 tysiąca dzieci objętych pieczą zastępczą.

Kategoria: Wiadomości