Urocze, zaskakujące, kreatywne… przymiotniki!

środa 9 września 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Ten szkolny tytuł gry nie powinien Was odstraszać. Przymiotniki to słowa, które opisują otaczający nas świat, a wraz z uroczym liskiem nie tylko poznacie bogactwo słów, ale też wykażecie się kreatywnością i bogactwem Waszej wyobraźni.

„Przymiotniki” to gra rodzinna, która w podstawowej wersji może zainteresować już przedszkolaki. W niewielkim pudełku znajdziemy jedynie karty i instrukcję, jednak ilość wariantów gry nie pozwoli Wam odłożyć pudełka zbyt szybko na półkę.

Rudy, sprytny, słodki

Na każdej z pięćdziesięciu kart znajdziecie słodkiego liska oraz słowo zapisane kolorowymi, stylizowanymi literami. Słowa te, to przymiotniki. „Kwadratowy” zapisano pikselowymi literkami, „drewniany” zapisano patyczkami, a „lekki” piórkami. Dzięki temu zabiegowi samo przeglądanie kart jest fascynujące, a dzieci nie umiejące czytać szybko kojarzą zapisane na nich słowa. Świetna szata graficzna to zdecydowanie najważniejsza cecha tej prostej gry.

Mali, duzi, pomysłowi

W najprostszym wariancie możemy po prostu ciągnąć karty i wymieniać przedmioty czy zjawiska, które posiadają wylosowaną cechę. Bez rywalizacji i punktów. W trudniejszej opcji każdy ma swoje przymiotniki, a najodważniejsi gracze mogą podjąć ryzyko znalezienia słowa, które będzie posiadać dwie, a nawet trzy wylosowane cechy. W instrukcji znajdziecie też wariant, w którym liczy się czas, a także taki, który zaspokoi potrzebę ruchu najmłodszych graczy. Różne rozgrywki pozwalają na wspólną zabawę zarówno w grupie rówieśniczej, jak i malucha ze starszym rodzeństwem lub rodzicami.

Ciekawy, edukacyjny, rozmarzony

Wraz z „Przymiotnikami” od FoxGames możemy snuć najrozmaitsze fantazje, a także poznawać bliżej to, co nas otacza. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych, bo grę można wykorzystać na wiele rozrywkowych i edukacyjnych sposobów np. do nauki słówek w języku obcym. Myślę, że z tym uroczym liskiem czeka nas niejedna ciekawa zabawa.