Strefa odkrywcy, ekosztuka i upcykling

środa 9 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Tej jesieni nie będzie miejsca na nudę. A wszystko za sprawą nowych warsztatów w Bajce Pana Kleksa. Na zajęciach m.in. wywoływanie Dżina, badanie roli witamin w naszych organizmach, ekosztuka i upcykling. Zapowiada się świetna zabawa.

Katowicka Bajka Pana Kleksa przygotowała nową jesienną ramówkę. To będzie #jesieńzPanemKleksem pełna atrakcji.

Warsztaty z doktorem Paj- Chi-Wo i Wielkim Elektronikiem

Podczas warsztatów dzieci wywołają chemicznego Dżina, przyjrzą się roli witamin i hormonów w naszych organizmach, a także dowiedzie się, czym jest „zegar jodowy” i czy za jego pomocą powstaje bajkowy atrament. Na kolejnych zajęciach stworzą kolorowe witraże, zrobią karmniki dla ptaków i domki dla owadów. Wszystko w bezpiecznej przestrzeni (w Bajce są kamera termowizyjna oraz ozonowanie i naświetlanie lampami UV pomieszczenia oraz 2 tężnie solankowe). W weekendy każdy z gości może wybrać 1 z 3 dostępnych wariantów wejścia. Jest zwiedzanie z Panem Kleksem lub przewodnikami – Adasiem Niezgódką i Agnieszką oraz warsztaty naukowe.

Tańsze bilety

5 dni w tygodniu będą obowiązywać tańsze bilety bez limitu czasu (dla dziecka – 25 zł, dla dorosłego 29 zł, bilet rodzinny – 98 zł). Cena za 3-godzinną weekendową zabawę (zwiedzanie Bajki z Panem Kleksem lub Adasiem i Agnieszką oraz warsztaty naukowe) wynosi 39 zł-dziecko, 45 zł-rodzic oraz 149 zł rodzinny (2+2)).

Bajka Pana Kleksa mieści się w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23. W tygodniu jest czynna w godz. 13-19, w weekendy w godz. 10-19 (ostatnie wejście o godz. 16).

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, rysunku, pływania, angielskiego - rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest wiele. Można wybierać spośród szeregu ofert stacjonarnych lub online. Na jakie zajęcia zapisać pociechę? Zerknijcie do naszego zestawienia.

Najciekawsze zajęcia dodatkowe na Śląsku - stacjonarne i online