Zamknięte szkoły, również na Śląsku

czwartek 10 września 2020
Według wczorajszych danych Ministerstwa Edukacji Narodowej 45 szkół wprowadziło zdalne nauczanie, a 87 pracuje hybrydowo. Wśród nich są szkoły i przedszkola z województwa śląskiego.

Zamknięcie placówek oświatowych to jeden ze sposobów ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale nie jedyny. Wiele ze szkół przechodzi na tryb nauczania mieszanego (np. jedna klasa ze szkoły uczy się zdalnie). Problemy z Covid-19 na dzień 9 września mają 132 jednostki oświatowe: 45 prowadzi nauczanie zdalne, 87 mieszane.

Szkoły, przedszkola na Śląsku

Koronawirusa odnotowano na Śląsku m.in. u dziecka w Przedszkolu nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek w Łaziskach Górnych. O chorobie placówka dowiedziała się w poniedziałek (7 września). Na kwarantannę skierowano 23 dzieci oraz 4 osoby z personelu. Pozostałe grupy pracują normalnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na nauczanie zdalne przeszła Szkoła Podstawowa nr 13 w Mysłowicach (do 23 września). Na zwolnieniu lekarskim przebywa obecnie 7 nauczycieli, w tym jedna z wynikiem dodatnim testu na Covid-19. W Chełmie Śląskim w Szkole Podstawowej nr 2 tylko jedna klasa szósta ma nauczanie zdalne do 11 września. Kolejnym przykładem nauczania hybrydowego jest II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Tu jedna klasa ma zajęcia online od początku tego tygodnia.

Kategoria: Wiadomości