Bezpłatne zajęcia kodowania dla dzieci

poniedziałek 14 września 2020
  • fot. mat. UM Gliwice
    fot. mat. UM Gliwice
To coś dla młodych programistów i miłośników wirtualnej rzeczywistości, jak również dzieci, które rozpoczynają przygodę z Lego WeDo, Lego Mindstorms, robotami Photon i Ozobotami. Zapisy już wystartowały.

Gliwice przeznaczyły z budżetu miasta 18 tys. zł na dofinansowanie projektu „Zakodowane Gliwice”. Z bezpłatnych zajęć kodowania będzie mogło skorzystać 64 uczestników. W projekcie mogą wziąć udział mieszkające na terenie Gliwic dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia będą odbywały się popołudniami w małych 8-osobowych grupach, z podziałem na wiek. Dzieciaki wezmą udział w ośmiu spotkaniach, podczas których nauczą się kodowania i podstaw robotyki z wykorzystaniem najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych, takich jak edukacyjne zestawy Lego z elementami elektronicznymi, roboty Photon i Ozoboty. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Media 3.0.

Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Fundacji przy ul. Siemieńskiego 25/4. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie szkoły kodowania

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, rysunku, pływania, angielskiego - rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest wiele. Można wybierać spośród szeregu ofert stacjonarnych lub online. Na jakie zajęcia zapisać pociechę? Zerknijcie do naszego zestawienia.

Najciekawsze zajęcia dodatkowe na Śląsku - stacjonarne i online