Zetnij włosy i pomóż chorym dzieciakom

wtorek 22 września 2020
  • fot. mat. UM Bytom
    fot. mat. UM Bytom
Koszt naturalnej peruki jest bardzo wysoki, a NFZ niestety dopłaca tylko do sztucznych włosów. Przyłączając się do tej akcji możecie pomóc maluchom, które straciły włosy w wyniku różnych chorób. Co trzeba zrobić? Zerknijcie.

Startuje piata edycja akcji „Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci”. – Pomysł zrodził się jako odpowiedź na niską świadomość społeczną. Mało kto zdawał sobie z tego sprawę, że obcinając długie włosy, można komuś pomóc – mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 w Bytomiu.

Kto może oddać włosy?

Wiek nie ma znaczenia, liczy się chęć niesienia pomocy. Wystarczy mieć włosy mierzące minimum 25 centymetrów. Mogą być siwe i farbowane (nie rozjaśniane). Akcja trwa przez cały rok. Z bezpłatnego ścięcia włosów będzie można skorzystać 2 października w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 w Bytomiu (ul. Arki Bożka 21). Włosy można również wysłać pocztą lub przynieść do szkoły. Wystarczy umyte i wysuszone włosy podzielić na kilka pasm – każde pasmo zapleść w warkocz lub kucyk, a następnie związać gumką w kilku miejscach. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej je gumki. Ścięte i dokładnie wysuszone zawijamy w ręcznik papierowy. Oznaczamy nasadę włosa. Włosy należy włożyć do koperty – tłumaczy Ewa Milne.

Ze względu na pandemię akcja odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje znajdziecie pod numerem telefonu: 796 596 171.

Kategoria: Wiadomości