Kasia wypożyczy Ci książkę

piątek 2 października 2020
  • fot. Arkadiusz Chęciński
    fot. Arkadiusz Chęciński
Pewnie nie raz odbieraliście przesyłkę z paczkomatu. Teraz na podobnej zasadzie można wypożyczyć książkę, grę planszową, film, płytę czy audiobooki z biblioteki. Na Śląsku powstał kolejny książkomat o imieniu Kasia.

Z nowego książkomatu – Kasi mogą korzystać mieszkańcy Sosnowca, a dokładnie dzielnicy Porąbka. Urządzenie stanęło obok nieczynnej filii nr 12 Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Zagórskiej 3.

Książki, gry audiobooki przez całą dobę

Za pośrednictwem książkomatu można wypożyczyć książki, gry planszowe, płyty CD, audiobooki. Obsługa urządzenia jest naprawdę prosta. Wystarczy mieć konto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu oraz aktualną kartę czytelnika. W pierwszej kolejności logujemy się na stronie biblioteki, a następnie wybieramy interesującą nas pozycję. Można korzystać z całego księgozbioru Mediateki. Wybieramy „zamów”, jako miejsce dostarczenia oznaczamy książkomat Porąbka i wysyłamy zamówienie. Gdy przesyłka trafi do Kasi otrzymamy sms lub maila. Na odebranie książki mamy 72 godziny, można to zrobić o dowolnej godzinie. Książkomat jest czynny całodobowo.

Książki również oddajemy Kasi

Do książkomatu również możemy zwrócić wypożyczone rzeczy. W urządzeniu wybieramy opcję „zwrot” i przykładamy kartę. Następnie skanujemy kody z książek w czytniku, wybieramy „załaduj” i wsadzamy je do otwartej skrytki.

W razie problemów z zamówieniem dokumentu lub zalogowaniem się do katalogu, pracownicy biblioteki udzielą pomocy pod numerem tel. 534 868 481 (poniedziałek - piątek w godz. 7-20 , sobota w godz. 9-15). Dokładną instrukcję korzystania z książkomatu znajdziecie na stronie Mediateki.

To już drugi książkomat w mieście. Pierwszy znajduje się przy Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 7 lat. Cieszymy się, że mimo różnych utrudnień (jak pandemia), nasz portal wciąż inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Z okazji 7. urodzin, nagrodziliśmy aż 7 rodzin! A było z czego wybierać. Sami zobaczcie, jak piękne zdjęcia i uzasadnienia dostaliśmy.

7. urodziny SilesiaDzieci.pl - rozstrzygnięcie konkursu