Z górki na pazurki przez cały rok

wtorek 20 października 2020
  • fot. mat. UM Katowice
    fot. mat. UM Katowice
  • fot. mat. FB Tor Saneczkowy w Parku Kościuszki
    fot. mat. FB Tor Saneczkowy w Parku Kościuszki
  • fot. mat. FB Tor Saneczkowy w Parku Kościuszki
    fot. mat. FB Tor Saneczkowy w Parku Kościuszki
Znany i lubiany od pokoleń tor saneczkowy w Parku Kościuszki powraca w nowej odsłonie. Zakończyła się jego przebudowa. Teraz z górki będzie można zjeżdżać przez cały rok. Prace zostały wykonane w ramach budżetu obywatelskiego.

Tor saneczkowy w katowickim parku służył mieszkańcom przez kilka pokoleń. Jednak z upływem lat był coraz bardziej zniszczony. W 2018 roku dzięki akcji Jarosława Kopciucha „z górki na pazurki w Parku Kościuszki” tor został reaktywowany. Miejsce uprzątnięto, pokryto śniegiem i wodą. Zimowa atrakcja znów cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym samym roku złożono projekt do budżetu obywatelskiego, który otrzymał wystarczająca liczbę głosów. Tor doczekał się przebudowy.

Sztuczne naśnieżanie i igielit

Inwestycję wartą 600 tys. zł zrealizowano w tym roku. Wykonano nasyp, rewitalizację terenu, montaż systemu naśnieżania, bezpieczną nawierzchnię toru i schody. O zakończeniu przebudowy toru na swoim profilu na Fb poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa. Zaznaczył, iż w związku z coraz krótszymi zimami, a co za tym idzie, z potencjalnie krótkim czasem użytkowania, projekt zrealizowano tak, aby z toru można było korzystać przez cały rok. Będzie to możliwe dzięki igielitowi wyłożonemu na całej długości toru i specjalnym zabezpieczeniom. Zimą podczas mrozów, w przypadku braku śniegu, górka będzie sztucznie naśnieżana.

Tor saneczkowy o długości 350 m, znajdziecie nieopodal drewnianego kościoła św. Michała Archanioła w Parku Kościuszki w Katowicach.

Kategoria: Aktywna rekreacja