Superzwierzaki zapukały do okien małych pacjentów

piątek 23 października 2020
 • fot. mat. Fundacji Iskierka
  fot. mat. Fundacji Iskierka
 • fot. mat. Fundacji Iskierka
  fot. mat. Fundacji Iskierka
 • fot. mat. GCZD w Katowicach
  fot. mat. GCZD w Katowicach
 • fot. mat. Fundacji Iskierka
  fot. mat. Fundacji Iskierka
 • fot. mat. Fundacji Iskierka
  fot. mat. Fundacji Iskierka
Niecodzienną wizytę małym pacjentom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka złożyły superzwierzaki. Opuszczone na linach z dachu, zapukały do okien i wciągnęły dzieciaki do zabawy. Były rysunki na szybach, wygłupy, śmiechy i mnóstwo radości. Zobaczcie.

Odwiedziny superzwierzaków odbyły się wczoraj (22 października) i nie były przypadkowe. W ten sposób Fundacja Iskierka oraz Tauron Polska Energia poinformowały o wznowieniu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka modernizacji oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Na linach z dachu grupa kilkunastu wspinaczy z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego powoli przesuwała się w dół budynku, pukając do okien pacjentów. Superzwierzaki wciągnęły dzieciaki, jak i rodziców do zabawy. Były animacje, rysunki na szybach, wygłupy, a nawet gra w „kółko i krzyżyk”.

Animacja po raz pierwszy od wielu miesięcy

Z powodu pandemii od wielu miesięcy w szpitalu nie odbywają się jakiekolwiek zajęcia dla dzieci. - Wcześniej byliśmy stale obecni m.in. na oddziale onkologicznym z cyklicznymi zajęciami z arteterapii, organizowaliśmy spotkania edukacyjne czy po prostu zabawy dla dzieci i ich opiekunów – czytamy na stronie Fundacji Iskierka. Dzięki wizycie superzwierzaków chore dzieci mogły na chwilę zapomnieć o swoich problemach.

Wznowiony remont oddziałów

Dotychczas udało się wyremontować łazienki dostosowane do osób niepełnosprawnych, pomieszczenie do rozmów lekarza z rodzicem, pracownię USG i salę rehabilitacyjną. Przez najbliższe miesiące na całym 4. piętrze GCZD (czyli na oddziale onkologii, hematologii i chemioterapii, neurochirurgii dziecięcej) będą kontynuowane prace m.in. malowanie wszystkich pomieszczeń, korytarzy, dokończenie kuchni.

Kategoria: Wiadomości