Powstanie Sportostrada

środa 4 listopada 2020
  • fot. mat. pixabay
    fot. mat. pixabay
  • fot. mat. UM Zabrze
    fot. mat. UM Zabrze
To nowoczesna ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem. Projekt polegać będzie na przebudowanie istniejącej już drogi leśnej. Koszty inwestycji wyniosą blisko milion złotych. Prace budowlane zakończą się 31 maja przyszłego roku.

Sportostrada to ciąg pieszo-rowerowy, który powstanie na odcinku 850 m od skrzyżowania z ul. Sportową i Rogera w Zabrzu. 3 listopada podpisano umowę z wykonawcą robót – firmą Domax z Boronowa. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania budżetowego „Zabrzańskie trasy rowerowe”. Jej koszty wyniosą 908 tys. zł.

Ścieżka gotowa na wiosnę

W ramach prac budowlanych zostanie wykonana rozbiórka konstrukcji istniejącej nawierzchni, podbudowa jezdni oraz ujednolicenie jej szerokości do 3,5m, nowa konstrukcja nawierzchni z warstwą ścieralną z betonu asfaltowego, nowe konstrukcje nawierzchni zjazdów, oczyszczenie rowów z namułu wraz z ich wyprofilowaniem, wymiana uszkodzonych rur przepustowych pod zjazdami. Ponadto przy ścieżce rowerowej powstaną zatoki z ławkami, koszami na śmieci, pojawi się oświetlenie i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Otwarcie drogi planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Kategoria: Wiadomości