Woda - najważniejsza substancja na Ziemi

piątek 6 listopada 2020
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Zakręcaj kran!” „Nie marnuj wody!”, ale właściwie dlaczego? Przecież z naszych rur czysta woda leci bez końca, a dobro Ziemi to dość mglisty i odległy argument. Wszelkie wątpliwości rozwieje najnowsza książka wydawnictwa Babaryba, dzięki której zostaniecie prawdziwymi specjalistami w tym temacie.

„Woda - źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi” to najnowsza książka wydawnictwa Babaryba poruszająca tematykę edukacji ekologicznej. Jakiś czas temu mogliście przeczytać u nas recenzję książki „Ocieplenie klimatu”, która estetyką i sposobem prezentowania treści bardzo przypomina książkę o wodzie. Jeśli więc spodobała Wam się ta pozycja, to „Woda” z pewnością również Was zachwyci.

O wodzie dla dużych i małych

Ta książka to prawdziwa encyklopedia wody. Na niemal stu stronach nie brakuje zarówno podstawowych informacji, jak i szczegółów, które zaskoczą każdego. Czytelnikom w wieku szkolnym przybliżone zostaną fizyczne właściwości wody oraz niezwykle interesujące zagadnienia prawne związane z posiadaniem prawa do wód. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by książkę pokazać także młodszym dzieciom. Każda rozkładówka to mnóstwo ilustracji, a treści dotyczące Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci czy działania oczyszczalni będą interesujące nawet dla przedszkolaka.

Zacznij naprawiać świat

Autorzy niejednokrotnie zahaczają o fizykę, geografię, a nawet historię. Jednak najwięcej miejsca poświęcono wodzie w kontekście przyszłości Ziemi i ekologii. Książka nie jest jednak w żadnym wypadku napisana tak, by straszyć czy przygnębiać. Zamiast tego autorzy zwracają uwagę na technologiczne postępy jakie poczyniła ludzkość. Przede wszystkim pokazują proste kroki, które podjąć może każdy czytelnik, by przyczynić się do ochrony wody i poprawy sytuacji. Jak oszczędzać wodę, co mają z nią wspólnego zakupy i segregacja śmieci - tego dowiecie się z książki.

Troskliwe pokolenie

„Woda - źródło życia” to kolejna rewelacyjna pozycja na niezwykle ważny temat. Świadomość ekologiczna, to coś o czym my, dorośli wciąż się uczymy. Mówiono nam, by nie śmiecić i zakręcać krany, gdy myjemy zęby. Teraz jednak możemy naszym dzieciom przekazać znacznie więcej i przyczynić się do tego, by kolejne pokolenie troskę o planetę uznawało nie za fanaberię, a za oczywistość.

Kategoria: Recenzje książek