Szukamy gwiazdki z Gąską Zuzią

środa 25 listopada 2020
„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to bestsellerowa opowieść wigilijna dla najmłodszych czytelników, która przez dłuższy czas była niezwykle trudno dostępna. Dzięki wydawnictwu Babaryba ukazało się jej wznowienie. Teraz każdy może poznać niezwykłą świąteczną atmosferę tej historii.

Kto tylko spojrzy na okładkę „Gąski Zuzi i pierwszej gwiazdki” ten dostrzeże jej nieodparty urok. Petr Horáček stworzył cudowne ilustracje, w której śnieg oblepia gęsie nózki, prószy miękko wokół, a granatowa barwa nieba podkreśla klimat zimowego wieczoru. Jednak nie tylko ilustracje stworzył on wspaniałe, bo to przecież historia poszukiwania gwiazdki zauroczyła ogromne rzesze czytelników.

Święta tuż, tuż

Któż nie lubi przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia? Okres adwentu to czas, kiedy oglądamy świąteczne filmy, przygotowujemy pierniczki, dekoracje i… czytamy książki! W ten moment świetnie wpisuje się „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”. Duży format, całostronicowe ilustracje, twarda oprawa i historia o gąsce, która pragnie zdobyć najprawdziwszą gwiazdkę z nieba, by choinka była tak piękna jak nigdy.

Magia tkwi w prostocie

Choć bohaterka składa się z kilku kresek, to ma czytelnikowi wiele do opowiedzenia. Postanawia spełnić swoje marzenie, nie poddaje się mimo trudności, pędzi za nim tak dzielnie, że oddala się od swoich przyjaciół i gubi się. Jednak przyjaciele wytrwale nawołują małą gąskę i z radością witają ją ponownie przy choince. Czas, który Zuzia spędziła na wędrówce w kierunku gwiazdy wystarczył, by ta pojawiła się na niebie dokładnie nad choinką. Zuzia nie zdobyła gwiazdki, ale sposób w jaki spełniło się jej marzenie dodaje tylko opowieści uroku.

Nie tylko dla maluszka

Choć krótki tekst i prostota wyróżniają tę książkę, to spodoba się ona każdemu miłośnikowi świątecznych opowieści. To wydanie jest edycją polsko-angielską, więc na każdej karcie znajduje się także równoległy tekst angielski. Naszym zdaniem „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to rewelacyjna ciepła opowieść, która każdego czytelnika wprowadzi w pozytywny, pełen radości, świąteczny nastrój.

Kategoria: Recenzje książek

Zobacz także

Co dla młodego naukowca, a co dla fana strachów? Przedstawiamy Wam zestawienie - na podstawie cech charakteru, pasji i upodobań dziecka - świetnych książek i intrygujących gier planszowych, bo to właśnie dzięki nim macie szansę naprawdę pobyć ze sobą i miło spędzić czas w święta.

Prezenty pod choinkę – co dla zgrywusa, co dla miłośnika przyrody