Mamy książkę prosto z hogwarckiej biblioteki!

środa 2 grudnia 2020
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Quidditch przez wieki” to książka niesamowita. Nie tylko dzięki dużemu formatowi i pięknym ilustracjom. Zachwyca przede wszystkim sposobem w jaki opisuje ten sport, znany wszystkim fanom Harry’ego Pottera. Opisuje go tak, jakby naprawdę istniał. Jakby tuż obok nas trenowali czarodzieje Gobilnów z Grodziska.

Książkę wstępem opatrzył sam Albus Dumbledore - dyrektorem Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Opowiada w nim o trudnościach w udobruchaniu hogwarckiej bibliotekarki, która nie chciała rozstać się z najpoczytniejszą w bibliotece książką. Na szczęście album udało się udostępnić do skopiowania i w tej chwili można ją zakupić w polskim przekładzie dzięki wydawnictwu Media Rodzina.

Monografia quiddticha

Książka może wydawać się trudna, dziwna, a nawet nudna. Ale tylko tym czytelnikom, którzy nie są miłośnikami serii o Harrym Potterze. Dla fana będzie to okazja do zgłębienia historii najbardziej ekscytującej i niezwykłej gry jaką wymyślono w literaturze. A fakt, że jest ona napisana jak książka popularnonaukowa i omawia wszelkie możliwe aspekty związane z tym sportem, tylko potęguje radość z lektury.

Skąd się wzięła czarodziejska miotła?

Nie zdradzę Wam opowieści o tym, dlaczego czarodzieje latają akurat na miotłach, ale szczegółowe wyjaśnienie znajdziecie w książce. Opis pierwszych miotlarskich gier, historia ewolucji zasad quidditcha, aż po dzień dzisiejszy, to lwia część tej ogromnej publikacji. A co najważniejsze, tekstowi towarzyszy mnóstwo ilustracji stylizowanych na ryciny z epok. To niesamowicie starannie wydany album, który pozwala zapomnieć, że to wszystko jest tylko fikcją.

Niesamowite detale zachwycą fanów

Skąd wziął się złoty znicz? Jak wyglądają piłki w prawdziwych rozmiarach? Jakie modele mioteł były najpopularniejsze na przełomie dekad? To fragmenty, które zachwycą każdego fana. Niewątpliwie jednak najciekawsze są opisy najlepszych na świecie drużyn quidditcha. Kolory strojów, herby, najważniejsze mecze… aż chciałoby się wziąć miotłę i samemu polecieć na taki mecz.

Kategoria: Recenzje książek