Mali pacjenci szpitali na Śląsku otrzymają prezenty

środa 23 grudnia 2020
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Fundacji Dr Clown
    fot. archiwum zdjęć na Fb Fundacji Dr Clown
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Fundacji Dr Clown
    fot. archiwum zdjęć na Fb Fundacji Dr Clown
Na radosną atmosferę świąt dzieci czekają cały rok. Niestety niektóre z nich nie mogą doświadczyć jej w pełni, we własnym domu - mali pacjenci w szpitalach. Dzięki prezentom od doktorów Clownów na ich twarzach z pewnością zagości uśmiech.

Szpitale dziecięce i placówki specjalne na Śląsku otrzymały 1000 świątecznych paczek dzięki Fundacji „Dr Clown”. W sumie, prezenty dotarły do 14 szpitali i 11 placówek na Śląsku, wywołując uśmiech na buziach dzieci.

Leczenie poprzez uśmiech

Od ponad 20 lat wolontariusze Fundacji „Dr Clown” wykorzystują dobroczynne właściwości uśmiechu. Pomagają małym pacjentom odwrócić uwagę od szpitalnej rzeczywistości, aby choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia.

Pomoc w czasie koronawirusa - wirtualna terapia

W czasie pandemii lęki dziecięce są jeszcze bardziej spotęgowane. Wolontariusze pomimo obostrzeń – zamknięte oddziały dla osób z zewnątrz, starają się cały podtrzymywać kontakt z małymi pacjentami. Wysyłają im zabawne filmiki z elementami programu „terapii śmiechem” czy też uruchomili usługę Śmiechofonu, dzięki któremu dzieci mogą łączyć się online z Doktorami Clownami.

Świąteczne prezenty

- Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia są dla nas kolejną wspaniałą okazją do podzielenia się dobrą energią – mówi Barbara Smolicha, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” na Śląsku. Prezenty trafiły do dzieciaków ze szpitali m.in. w Rudzie Śląskiej, Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Żywcu, Bielsku-Białej, Świętochłowicach, Lublińcu, Rybniku, Jaworznie. Dodatkowo wolontariusze przygotowali listy świąteczne dla dzieci w placówkach. Podarki rozdane zostały przez pracowników szpitali i nauczycieli placówek.

Kategoria: Wiadomości