Latem otwarcie nowego wodnego placu zabaw

czwartek 4 lutego 2021
  • fot. UM Bytom
    fot. UM Bytom
Na nowym wodnym placu zabaw najmłodsi znajdą m.in. tęczowy tunel, wiaderka, wielorybka, grzybka. Koszty inwestycji wyniosą blisko 1 mln zł. Wykonawca ma czas na realizację obiektu do 15 czerwca.

Kolejny wodny plac zabaw w województwie śląskim powstanie w Bytomiu. 1 lutego Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, który za blisko 1 mln zł zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prośby mieszkańców wysłuchane

Wodna atrakcja dla najmłodszych znajdzie się w sąsiedztwie kąpieliska odkrytego i lodowiska sezonowego w Parku Miejskim im. F. Kachla. Mieszkańcy miasta już dwukrotnie upominali się o inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego. - Mimo że projekt ten nie otrzymał wymaganej liczby głosów, uznaliśmy, że warto przeprowadzić tę inwestycję - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Tęczowy tunel, dysze wodne i wiaderka przelewowe

Wodny plac zabaw typu „splash park” będzie obejmował powierzchnię około 180 metrów kw. Na jego terenie powstaną dojścia dla pieszych, oświetlenie, mała architektura – ławki, kosze, stojaki na rowery, przebieralnie wolnostojące. Wśród wodnych atrakcji dzieciaki znajdą tęczowy tunel, grzybek wodny, dysze wodne, zjeżdżalnie wielorybek, tunel z dyszy czy wiaderka przelewowe.

Realizacja do 15 czerwca

Przetarg na inwestycję wygrała firma Mazur Sp. z o.o. Sk. z Bytomia. Wykona ona kompletną technologię uzdatniania wody basenowej wraz z budynkiem technicznym i sanitarnym, w którym znajdą się toalety. Teren placu zabaw zostanie ogrodzony. Wykonawca ma czas na realizację obiektu do 15 czerwca, a jego otwarcie planowane jest w wakacje.

Kategoria: Aktywna rekreacja