Przywrócona działalność ginekologii w tyskim szpitalu

piątek 5 lutego 2021
  • fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
    fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
  • fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
    fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
  • fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
    fot. archiwum zdjęć na Fb szpitala Megrez
Po niemal roku od wybuchu pandemii Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Megrez wraca do swojej podstawowej działalności. Na początek ruszyły planowane zabiegi ginekologiczne, cesarskie cięcia oraz diagnostyka.

- Powrót do pełnej działalności Oddziału będzie odbywał się etapami, w miarę postępu prac modernizacyjnych oraz dołączania kolejnych lekarzy specjalistów oraz położnych - informuje Szpital Megrez z Tychów. Jeżeli nic nie zaburzy planów, na przełomie marca i kwietnia do szpitala wrócą porody. W tej chwili działalność medyczna odbywa się na bloku operacyjnym i zmodernizowanym, oddanym po remoncie skrzydle położniczym.

Salki porodowe, pokój dla taty

Jak dalej będzie wyglądać działalność Oddziału, zależy od trwającej przebudowy traktu porodowego. Zakres remontu jest spory. Boksy zastąpią przytulne salki porodowe, powstaną również osobne pomieszczenia dla ojców oczekujących przyjścia na świat swoich pociech. W ostatnim etapie, pod koniec tego roku, zmodernizowany zostanie odcinek ginekologiczny. Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane i wyposażone w nowe meble i urządzenia.

Ważne informacje dla pacjentek

Zapisy na zabiegi planowe z zakresu ginekologii lub planowe cesarskie cięcia odbywają się wyłącznie telefonicznie pod numerem 32 325 53 93 w godz. 12-14. Dwa dni przed wyznaczonym terminem zabiegu należy zgłosić się do Izby Przyjęć w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. W przypadku dodatniego wyniku badania pacjentki kierowane będą do innych szpitali. Przyjęcia na oddział odbywają się na trzecim piętrze pawilonu, w którym mieszczą się także Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS). Ciężarne ze skierowaniami na planowe cesarskie cięcia przyjmowane są w godz. 7-7.15, a Pacjentki na operacje ginekologiczne w godz. 9-10. Pacjentki ciężarne w stanach nagłych, nawet jeśli mają już wyznaczony termin zabiegu w Wojewódzkim Szpitalu Megrez, proszone są o kierowanie się do innych szpitali prowadzących oddziały położnicze.

Szpital Wojewódzki w Tychach mieści się przy ul. Edukacji 102. Informację znajdziecie na profilu na FB szpitala.

Kategoria: Zdrowie