Lodowiska ponownie otwarte

piątek 12 lutego 2021
  • fot. mat. UM Ruda Śląska
    fot. mat. UM Ruda Śląska
Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z koronawirusem lodowiska wznawiają swoją działalność. Ślizgać będzie można się w najbliższy weekend m.in. w Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej czy Bielsku-Białej.

Rząd zezwolił na amatorskie uprawianie sportu na świeżym powietrzu. W wielu śląskich miastach lodowiska ponownie zostają otwarte. Zasady działania obiektów dostosowane są do obowiązujących norm bezpieczeństwa. Użytkowników obowiązuje m.in. zasłanianie ust i nosa.

Darmowa jazda

Jeżeli rozporządzenie potwierdzi się fani jazdy na łyżwach za darmo będą mogli ślizgać się w Katowicach od 12 lutego. Do wyboru są dwie tafle na świeżym powietrzu: na rynku i w Murckach (przy ul. Bielskiej). Pierwsza ślizgawka jest niewielka, a druga to pełnowymiarowa tafla, z której może korzystać nawet 120 osób. Lodowiska będą czynne w godz. 10-21.30, a w niedzielę od 9 rano. Za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 5 zł.

Zadaszona ślizgawka na 120 osób

Na łyżwach od 13 lutego będzie można poszaleć w Rudzie Śląskiej, a dokładnie na Burloch Arena. Lodowisko ma wymiary 30 na 60 metrów, a w ciągu jednej godziny może z niego korzystać 120 osób. Ślizgawka jest czynna przez cały tydzień: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.30-18, w piątki w godz. 8.30-20 oraz w weekendy w godz. 13-20. Obsługa lodowiska po każdej godzinie użytkowania będzie przeprowadzać dezynfekcję. Wieczorem w piątki można poślizgać się za 10 zł przez 1,5 godz. (godz. 18.30-20). Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy 5 zł.

Nauka jazdy na łyżwach w 5 krokach

Kolejnym miastem, które otwiera lodowisko jest Bielsko-Biała. Ślizgawka przy parku Słowackiego zostanie uruchomiona 12 lutego. Tafla znajduje się pod wielkim namiotem, na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu. Lodowisko będzie czynne codziennie w godz. 10-21.45. Ceny biletów to: 8 zł – normalny i 5 zł – ulgowy. Dodatkowo BBOSiR od 20 lutego organizuje warsztaty nauki jazdy na łyżwach. W kursie mogą wziąć udział dzieci (7-13 lat) oraz dorośli. Zapisy przyjmowane są od 12 do 17 lutego, cena zajęć to 25 zł.

Do otwarcia lodowiska od 12 lutego przygotowuje się również Chorzów (rynek), Bytom (Park Kachla), Piekary Śląskie (ul. Olimpijska 3).

Kategoria: Aktywna rekreacja