Spodek na sprzedaż. Właścicielem możesz zostać również Ty

piątek 19 marca 2021
  • fot. WhiskeySix/Wikipedia
    fot. WhiskeySix/Wikipedia
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Monopoly Katowice
    fot. archiwum zdjęć na Fb Monopoly Katowice
Po 50 latach od otwarcia, kultowy symbol Katowic trafia pod młotek. Podobnie, jak wiele innych miejsc, które są kojarzone ze stolicą Metropolii. Nowym właścicielem może zostać każdy. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą kultowej gry.

Spodek, hala widowisko-sportowa i wiele innych obiektów z Katowic idzie na sprzedaż. Właścicielem może zostać każdy, wystarczy odpowiedni kapitał zebrany w popularnej planszówce -  Monopoly. Legendarna gra, bije rekordy popularności już od ponad 80 lat. Grają w nią ludzie na całym świecie - od Sydney przez Tokio, Moskwę, Paryż, Buenos Aires czy Nowy Jork. Teraz swoje Monopoly będą miały także Katowice.

Ułóż Spodek z puzlli

- Choć trudno w to uwierzyć w ciągu 50 lat ta kultowa budowla nie doczekała się swojej puzzlowej wersji. Teraz fani niezwykłej konstrukcji będą mogli nie tylko kupić ją podczas rozgrywki, ale także ułożyć ją z 1000 elementów. To pierwszy taki projekt w Polsce oraz jeden z pierwszych na świecie – mówi Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves, wydawcy Monopoly w naszym kraju.

Konkurs dla katowickich szkół

Pod koniec marca ruszy konkurs dla szkół, którego zwycięzcy znajdą pole swojej placówki na planszy gry. Zadaniem konkursowym będzie nagranie filmu pokazującego radość z pojawienia się w mieście Pana Monopoly. - Mamy nadzieję, że wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta obejrzymy pomysłowe filmiki i nagrania i pod koniec kwietnia ogłosimy zwycięzców, którzy już jesienią 2021 roku będą mogli symbolicznie kupić swoją szkołę w trakcie emocjonującej rozgrywki – dodaje Jaźwiński. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu szkoły otrzymają w specjalnym piśmie.

Informacje na temat katowickiej wersji Monopoly znajdziecie na FB.

Kategoria: Zdrowie