Nowa wodna atrakcja na Śląsku

wtorek 23 lutego 2021
  • fot. mat. UM Katowic
    fot. mat. UM Katowic
Ruszyła budowa nowego wodnego placu zabaw dla dzieci. Ma być gotowy w połowie maja. Zabawę zapewnią gejzery, kwiatki, armatki, fontanny wodne. To już czwarta tego typu atrakcja w mieście.

Nowy wodny plac zabaw powstanie na osiedlu Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej w Katowicach. To inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego. Jej koszty wyniosą blisko 2 mln zł.

Rozpoczęcie budowy

Umowa na projekt i budowę inwestycji została podpisana 14 sierpnia 2020 roku. „Wykonawca zaadoptował dokumentację projektową zrealizowanego już wcześniej w Katowicach wodnego placu zabaw i dostosował ją do istniejących warunków terenowych oraz infrastruktury podziemnej w tej lokalizacji. 11 lutego br. uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, więc wkrótce wykonawca przystąpi do rozpoczęcia robót budowlanych” - informuje na swoim profilu społecznościowym prezydent Katowic Marcin Krupa. „Wodny plac zabaw ma być gotowy w połowie maja” - dodaje prezydent.

Czwarty wodny plac zabaw w Katowicach

Najnowsza wodna atrakcja dla dzieci będzie przypominać te już istniejące w Katowicach. Znajdzie się tu strefa dla młodszych i starszych dzieci z wodnymi dyszami, fontannami. Świętna zabawę zapewnią armatki wodne, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Plac zabaw będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i monitorowany. Nie zabraknie też sanitariatów, ławek, stojaków dla rowerów. Atrakcja będzie bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

Pozostałe katowickie wodne place zabaw znajdują się w Dolinie Trzech Stawów, Piotrowicach oraz Załężu.

Kategoria: Aktywna rekreacja