Zostań OnkoFriends i #podajdobrodalej

czwartek 25 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Piękny wygląd buduje poczucie wartości i daje siłę do działania. To szczególnie ważne dla kobiet chorych na raka, które zmagają się z dolegliwościami i dyskomfortem psychicznym – tracąc brwi, włosy, a zyskując nadreaktywną cerę. Na pomoc przychodzą kosmetolożki z całej Polski oferując zabiegi w ramach akcji #podajdobrodalej z firmą Arkana.

Rozwój kosmetologii sprawił, że powstały nowe gałęzie: onkokosmetologia i kosmetykoterapia dedykowana kobietom z chorobami onkologicznymi.

Ewa Minge, Black Butterflies i Arkana urody

Firma kosmetyczna Arkana posiada specjalną linię kosmetyczną Neuro Cannabis Therapy, która od kilku lat stanowi bazę pielęgnacyjną dla podopiecznych fundacji Ewy Minge Black Butterflies (fundacja niosąca pomoc osobom chorym na nowotwory), a teraz akcja ta zwiększa swój zasięg na inne obszary Polski. W 2020 r. kosmetyczki i kosmetolożki z różnych miast Polski zaczęły na szerszą skalę wspierać kobiety, oferują pomoc w pielęgnacji domowej, dobierając kosmetyki i wykonując bezpieczne zabiegi profesjonalne wspomagające przywracanie prawidłowego funkcjonowania skóry, dobre samopoczucie psychiczne i poczucie własnego piękna w trudnym procesie leczenia. Firma Arkana zapewnia zaplecze merytoryczne i produktowe.           

Śląsk dla onkopacjentek

W wielu miejscach w Polsce działają kosmetyczki i kosmetolożki, z którymi mogą kontaktować się osoby chore, chcące skorzystać z nieodpłatnej pomocy. Na Śląsku jest to dr Ewa Szmaj-Kupny, ekspert portalu silesiadzieci.pl i autorka artykułów z zakresu szeroko pojętej pielęgnacji i zdrowia. W grudniu zeszłego roku w ramach akcji #podajdobrodalej Siemianowickie Stowarzyszenie Amazonek „Razem” skorzystało z kosmetycznego wsparcia, otrzymując świąteczne upominki z kosmetykami Arkana Cannabis Therapy oraz merytoryczne wsparcie dr Ewy Szmaj-Kupny.

Coraz więcej OnkoFriends  

Ważne, by było ich jeszcze więcej, dlatego jeżeli jesteś profesjonalistką branży beauty, skontaktuj się z firmą Arkana (mail: charytatywna@arkana.pl, tel. 722 070 143) lub jedną z przedstawicielek OnkoFriends, a poznasz szczegóły akcji, możliwości jej wsparcia i udziału w profesjonalnej opiece nad onkopacjentkami. Przykładowa pomoc to: wyznaczenie jednego dnia w gabinecie dla onkopacjentek, zorganizowanie warsztatów w siedzibie fundacji lub stowarzyszenia. Wszelkie szczegóły współpracy są ustalane z organizacją zrzeszającą pacjentki oraz firmą Arkana.

Kategoria: Zdrowie