Tajemniczy Ogród z kącikiem dla maluszków

środa 21 kwietnia 2021
  • fot. MBP Sosnowiec
    fot. MBP Sosnowiec
  • fot. archiwum zdjęć na Fb A. Chęcińskiego
    fot. archiwum zdjęć na Fb A. Chęcińskiego
  • fot. archiwum zdjęć na Fb A. Chęcińskiego
    fot. archiwum zdjęć na Fb A. Chęcińskiego
Czytanie książek to świetna zabawa, rozwijająca wyobraźnię, kreatywność, wspierająca rozwój intelektualny. Dlatego cieszą takie miejsca. Zerknijcie na niezwykłą metamorfozę biblioteki – teraz Tajemniczego Ogrodu.

Remont Biblioteki przy ul. gen. Grota-Roweckiego 23 w Sosnowcu trwał kilka miesięcy. W miejscu starej wypożyczalni powstał Tajemniczy Ogród. Przytulne, pogodne wnętrze z kącikiem dla maluchów z pewnością zachęci do literackich poszukiwań.

30 tysięcy propozycji

Czytelnicy zarówno mali, jak i duzi, będą mieli w czym wybierać. Czeka na nich 30 tysięcy książek, ułożonych w sposób niezwykle intuicyjny i wygodny. Dzięki czemu, tuż po wejściu do „ogrodu” będzie można udać się bezpośrednio do regału mieszczącego ulubione książki z gatunku fantastyki, horroru też bajek i baśni. Dodatkowo do dyspozycji są dwa komputery z bezpłatnym internetem oraz niewielka dobrze oświetlona przestrzeń czytelniana, w której (po pandemii) będą odbywać się zajęcia dla dzieci i spotkania hobbystyczne.

Domek z książeczkami

Z wizyty w bibliotece ucieszą się również maluchy. W uroczym domku znajdą kolorowe książeczki, komiksy, gry i zabawki edukacyjne. To świetna rozwiązanie dla rodziców, dziadków, opiekunów. Kiedy będą poszukiwać lektury dla siebie, ich pociecha spędzi miłe chwile w przyjaznej bajkowej przestrzeni.

Bibliotekę Tajemniczego Ogrodu można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 (czwartek w godz. 10-15).

Kategoria: Zwiedzanie