Zobacz historię z zębem w tle – wystawa i gra dla całej rodziny

środa 5 maja 2021
  • fot. mat. Muzeum w Chorzowie
    fot. mat. Muzeum w Chorzowie
Komiksowa ekspozycja, ciekawa historia i podróż w czasie – tak zapowiada się rodzinna przygoda w Muzeum w Chorzowie. Dowiecie się, jak jest zbudowane miasto, co kryje się pod jego chodnikami, czy naprawdę żyły tu dinozaury i o co chodzi z tym zębem?

Wystawa „Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów – i co ma do tego rzeczony ząb” to najnowsza propozycja Muzeum w Chorzowie oraz Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji). Dzięki niej poznawanie historii to nie tylko kolejne daty, fakty, bohaterowie i złoczyńcy. By zrozumieć przeszłość dzieciaki poznają zachodzące w niej procesy. Komiksowa ekspozycja przybliży im hutnicze dziedzictwo miasta. Zobaczą m.in. jak jest zbudowane miasto, co stanowi jego krwiobieg czy też jaka jest jego przyszłość bez 7 dumnych kominów Huty Kościuszko.

Wehikuł czasu

Za zamkniętymi drzwiami mieszkania rodziny Szymałów rozegra się niezwykła przygoda. W tajniki opowieści wprowadzi odwiedzających sam burmistrz Królewskiej Huty Emil Stolle – niestrudzony podróżnik, poszukiwacz źródła wiecznego ognia. Co łączy go z rodziną Szymałów? I co ma do tego rzeczony ząb? O tym przekonacie się decydując się na zjawiskową eskapadę w czasie. W przestrzeni ekspozycji przeżyjecie opowieść przygodowo-kryminalną, która, kto wie, mogła wydarzyć się naprawdę. Do rozwiązania będą zadania, zagadki oraz cały szereg wyzwań intelektualnych.

Zwiedzaj z mapą, z historykiem lub zagraj z animatorem

Zwiedzać wystawę będzie można na trzy różne sposoby: indywidualnie, z historykiem lub z animatorem. Jeżeli chcemy samodzielnie podróżować w czasie i eksplorować historię Chorzowa otrzymamy specjalną rodzinną kartę gry dla drużyny Tropicieli. Rekomendowany wiek dla dzieci to 6-13 lat. Wybierając formę zwiedzania z historykiem (dzieci od 8 lat) możemy liczyć na fachowe komentarze, ciekawostki i podpowiedzi, które mogą być przydatne przy rozwiązaniu zadań z karty gry. Ostatnią formą zwiedzania jest teatralizowana gra z animatorem (dzieci od 8 lat).

Wystawę indywidualnie można oglądać od 17 marca we wtorki, czwartki, piątki w godz. 10-15. Szacunkowy czas zwiedzania to około 60 min. Bilety są w cenie 4 zł – ulgowy, 8 zł -normalny. Na wszystkie formy zwiedzania obowiązują zapisy: zapisy@muzeumwchorzowie.pl lub telefon: 32 241 31 04 wew. 105. Szczegółową informację o wystawie oraz ceny zwiedzania z historykiem i animatorem znajdziecie na stronie Muzeum.

Muzeum w Chorzowie mieści się przy ul. Powstańców 25.

Kategoria: Zwiedzanie