Ścieżka edukacyjna, muzyczny plac zabaw i pajęczyny

piątek 7 maja 2021
Szukacie inspiracji na krótki rodzinny wypad? W jednym miejscu znajdziecie fantastyczny park, zamek i jezioro. Dzieciakom z pewnością spodoba się wspinanie po pajęczynach, gra na instrumentach i leśne zagadki. Zerknijcie.

Siewierz to małe miasteczko w województwie śląskim. Tu znajdziecie ruiny zamku i urokliwy ryneczek (więcej o nim przeczytacie w naszym artykule). My, tym razem przetestowaliśmy place zabaw w Parku Miejskim przy ul. Żwirki i Wigury.

Zjeżdżalnie, pajęczyny i kręciołki

Powierzchnia parku nie jest duża, ale oferuje wiele ciekawych atrakcji. Najmłodsi bez problemu pokonają całą trasę pieszo bądź na rowerku. Nawierzchnia ścieżek idealnie sprawdzi się podczas jazdy na rowerkach czy też hulajnogach. Pierwszym punktem wycieczki jest centralny plac zabaw. Tu znajdziecie pagórki, drabinki, urządzenia sprawnościowe, pajęczyny, huśtawkę, kręciołki. Furorę robi metalowa zjeżdżalnia usytuowana na największym wzniesieniu. Dzieciaki świetnie się bawią, po ciężkich pertraktacjach udaje nam się wyruszyć dalej.

Do re mi fa sol la

Docieramy do muzycznego placu zabaw. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Eksperymenty z dźwiękami i świetna zabawa spodoba się nawet dorosłym. Wśród instrumentów znajdziecie: ksylofon, kolorowe bębenki, cymbałki. Spragnieni ciszy udajemy się spacerem do tarasu widokowego. Stąd rozpościera się piękny widok na rzekę Czarna Przemsza.

Kogo to ślad?

Fantastycznym miejscem w całym parku jest ścieżka edukacyjna. Tu dzieci mogą biegać zielonym labiryntem, tropić ślady zwierząt, odbyć lekcję dendrologii czy też rozwiązywać leśne zagadki. Nie brak tu ławeczek, gdzie można odpocząć i zjeść małe co nieco, aby wyruszyć na poszukiwanie dalszych przygód. Nieopodal plenerowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej osoby, które lubią spędzać aktywnie czas znajdą siłownie na świeżym powietrzu.

Kategoria: Aktywna rekreacja