500 plus na wakacje
Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin i polskiej branży turystycznej osłabionej przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz 1000 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Jak to działa?
Po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS otrzymamy SMS-em numer bonu i kod autoryzacyjny. Będzie trzeba je podać podczas rezerwacji pobytu lub zakwaterowania w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie. Bonu nie trzeba wykorzystać w te wakacje. Można w ten sposób opłacić przyszłoroczne ferie - bon jest ważny do 31 marca 2022 r.
Informacje dotyczące bonu turystycznego pojawiają się na bieżąco na stronie rządowej.
Zobacz także
Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.
Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.
Lista prezentuje się następująco: