Odkryj magiczny las i Galaktykę Tajemnic

poniedziałek 24 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Jak stworzyć magiczną latarnię? Czy kropla wody może być lupą? Przedszkolaki Bystrzaki to zajęcia dla dzieci, które lubią przygody i eksperymenty. Nieco starsi mogą wziąć udział w kursie opartym na metodologii STEAM. Czeka na nich programowanie i podróże na planety Muzos, Matematikos czy Humanum.

Przedszkolaki Bystrzaki i Bystrzakowa Akademia Naukowa to ciekawa propozycja zajęć dla dzieci od ProfiLingua.

Tajemniczy las i magiczne sztuczki

W podróż po tajemniczym lesie dzieci udadzą się z Panem Bystrzakiem. Z jego pomocą rozwiążą kolejne zagadki i zadania, nabywając jednocześnie nowych umiejętności. Dzięki Przedszkolakom Bystrzakom najmłodsi nie tylko rozbudzą w sobie pasję do przedmiotów ścisłych, ale również rozwiną zdolności kreatywne i inteligencje emocjonalną. Nauczą się również skutecznie komunikować, budować dobre relacje z rówieśnikami, negocjować, rozpoznawać swoje emocje. W programie zajęć nie zabraknie ciekawych eksperymentów i projektów. Dzieci dowiedzą się m.in. jak stworzyć trwałe bańki mydlane, jak zrobić domowe masło. Poćwiczą też sztuczki magiczne. Zajęcia Przedszkolaki Bystrzaki są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Przygoda w Galaktyce Tajemnic

Galaktyka tajemnic czeka na nieco starszych uczestników zajęć - Bystrzakowej Akademii Naukowej. To niesamowita, ogólnorozwojowa przygoda przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat. Kurs uwzględnia założenia metodologii STEAM i integruje wiedzę z różnych dziedzin nauki takich jak matematyka, fizyka, biologia, plastyka, muzyka czy kodowanie. Ponadto program przygotowany został zgodnie z nurtem neurodydaktyki – nauka na zajęciach jest przyjazna mózgowi. Podczas kursu dzieci nauczą się m.in. jak kodować robota Photona, zaprojektować przestrzenny model rakiety kosmicznej czy też jak stworzyć kreatywną zagadkę matematyczną. Poćwiczą myślenie krytyczne, działanie twórcze i pod presją czasu.

Więcej o zajęciach dowiecie się na profilu ProfiLingua. Pierwsze zajęcia próbne są bezpłatne. Na Śląsku kursy prowadzone są m.in. w Bytomiu, Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach i Bielsku-Białej. Zapisy przyjmowane są tutaj lub pod numerem tel. 515 094 527.

Kategoria: Warsztaty