Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim

wtorek 1 czerwca 2021
  • fot. mat. Muzeum Śląskiego
    fot. mat. Muzeum Śląskiego
  • fot. mat. Muzeum Śląskiego
    fot. mat. Muzeum Śląskiego
  • fot. mat. Muzeum Śląskiego
    fot. mat. Muzeum Śląskiego
Od 1 czerwca przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka” jest ponownie udostępniona dla zwiedzających. Czeka na Was przygoda na pięciu kontynentach i świetna zabawa. Odkryjecie świat za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań.

Wystawa „Na tropie Tomka” to nowoczesna przestrzeń edukacyjna dla rodzin z dziećmi w Muzeum Śląskim w Katowicach. Inspiracją dla powstania tego niezwykłego miejsca była postać Tomka Wilmowskiego, młodego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego. Wystawa łączy pokolenia, odnajdą się tu zarówno dziadkowie, rodzice, jak i najmłodsi członkowie rodziny. Nie zabraknie pracy zespołowej –  wspólne rozwiązywanie zagadek ma doprowadzić do odnalezienia Tomka.

W podróż z plecakiem po pięciu kontynentalnych mogą wyruszyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. Bilety w cenie 9 zł – ulgowy, 14 zł – normalny, 35 zł – rodzinny należy zakupić w kasie Muzeum na konkretną godzinę: 10.30, 13, 15.30 lub 18. Obowiązuje limit osób w grupie (15 osób). W każdy wtorek, który jest w Muzeum Śląskim dniem bezpłatnym, korzystanie z przestrzeni edukacyjnej odbywa się nieodpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie