Rybka i wulkan zapewnią ochłodę

środa 2 czerwca 2021
Na mapie śląskich wodnych placów zabaw pojawiła się nowa atrakcja. Dzieci znajdą tu wulkan, rybkę, dżdżownicę czy tunel. Wieczorami, dzięki specjalnym dyszom i lampom, będzie można podziwiać grę światła i wody.

We wtorek, 1 czerwca, oficjalnie otwarto nowy wodny plac zabaw dla dzieci w Chorzowie. Symbolicznie pompy wodne uruchomił przebrany za pirata prezydent Andrzej Kotala. Tego dnia nie zabrakło dodatkowych atrakcji z okazji Dnia Dziecka, jak malowane tatuaże czy zabawy z chustą.

Zabawa i ochłoda w ciepłe dni

Nowa inwestycja to niecka z urządzeniami, stacja uzdatniania wody, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z już istniejącymi alejkami. Główną atrakcją jest strefa wodnej zabawy z kilkunastoma dyszami. Ochłodę w ciepłe dni i fantastyczną zabawę zapewnią: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka. Dzięki dyszom i lampom zamontowanym w posadzce, wieczorami lub poza sezonem letnim, będzie można podziwiać grę wody ze światłem. Obiekt jest wyposażony w brodziki i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wodny plac zabaw jest monitorowany i dozorowany.

Wodny plac zabaw znajdziecie na skwerze przy u. Floriańskiej w Chorzowie.

Kategoria: Aktywna rekreacja