Wybierz najbardziej filmowe miejsce na Śląsku

wtorek 8 czerwca 2021
 • Tychy, Marina Żeglarska (fot. mat. organizatora)
  Tychy, Marina Żeglarska (fot. mat. organizatora)
 • Tychy, os. A (fot. mat. organizatora)
  Tychy, os. A (fot. mat. organizatora)
 • Rynek w Cieszynie (fot. mat. organizatora)
  Rynek w Cieszynie (fot. mat. organizatora)
 • Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej (fot. mat. organizatora)
  Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej (fot. mat. organizatora)
 • Pałac Dietla w Sosnowcu (fot. mat. organizatora)
  Pałac Dietla w Sosnowcu (fot. mat. organizatora)
Mieszkańcy Śląska już po raz 2. mogą wybrać miejsce z największym filmowym potencjałem w regionie. Pałac Dietla w Sosnowcu, Rynek w Cieszynie, Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, Tychy Osiedle A, a może Marina Żeglarska w Tychach? Wybór zależy od Was.

21 kwietnia zakończył się nabór zgłoszeń do organizowanego przez Instytucję Filmową Silesia Film i Silesia Film Commission plebiscytu „Śląska Lokacja Filmowa 2021”. Spośród blisko 50 zgłoszonych obiektów i lokalizacji z 24 miejscowości województwa śląskiego, komisja wybrała 5 finałowych miejsc. Wśród nich znalazły się: Pałac Dietla w Sosnowcu, Rynek w Cieszynie, Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, Tychy Osiedle A i Marina Żeglarska w Tychach.

Ostateczną decyzję podejmą mieszkańcy. Glosowanie wystartowało 7 czerwca i potrwa do końca miesiąca (30 czerwca). Ankietę do głosowania znajdziecie tutaj. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2021, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przez 2 tygodnie przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronach: www.silesiafilm.com i www.silesiafilmcommission.pl.

Kategoria: Wiadomości