Znajdź pluszaka w kooperacyjnej grze dla najmłodszych

środa 14 czerwca 2023
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
 • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Znajdź pluszaka” to rodzinna gra, w którą zagrają dzieci już od 3. roku życia. Urocza stylistyka, wciągająca rozgrywka oraz bezpieczne i przyjazne dla środowiska wykonanie sprawiają, że z przyjemnością polecamy ją Waszej uwadze.

„Znajdź pluszaka” to niewielka, prosta gra dla najmłodszych, którą wydało wydawnictwo Muduko. W trakcje rozgrywki gracze próbują rozwikłać niemal detektywistyczną zagadkę próbując odnaleźć ukrytego w pokoiku pluszaka. To historia bliska każdemu dziecku!

Wspólna zabawa

To niewielkie pudełko skrywa pomysłową zabawę, do której zasiąść może od 1 do 4 graczy. Jest to gra kooperacyjna, więc świetnie sprawdza się przy zabawach rodzica z dzieckiem. Wspólne rozwiązywanie zagadki przynosi wiele satysfakcji przede wszystkim maluchowi, ale też dorosłemu, który dostrzeże w „znajdź pluszaka” wiele edukacyjnych walorów.

Mali detektywi

„Znajdź pluszaka” nie jest klasyczną planszówką, a raczej bardzo regrywalną zagadką, którą rozwiązuje się w kilka minut. Choć ruchy graczy są powtarzalna to ilość wariantów sprawia, że zabawa nie nudzi się nawet po rozegraniu wielu gier pod rząd. Kierując się kartami wskazówek zadajemy pytania, tak by odpowiedzieć jaki zwierzak i w jakim miejscu się ukrył. Zawsze zaczynamy mając 5 pluszaków i 5 propozycji miejsc, a zadając odpowiednie pytania eliminujemy błędne odpowiedzi. Trochę kojarzy nam się to ze „Zgadij, kto to?” z tą różnicą, że tu możemy współpracować.

Proste, lecz zaskakujące

Choć gra składa się jedynie z kartonowych żetonów, to jej autorzy świetnie ją przemyśleli. Karta z odpowiedzią jest tak ułożona, by uniemożliwić przypadkowe podglądanie i żaden z graczy do ostatniej chwili nie zna rozwiązania. Zadając pytanie przykładamy żeton ze wskazówką w kształcie puzzla w odpowiednie miejsce, by poznać odpowiedź. Jeśli po połączeniu puzzli stworzymy pełen obrazek gwiazdki lub księżyca oznacza, że trafiliśmy, czyli wiemy już jaki pluszak lub w jakim miejscu się ukrył.

Jesteśmy zachwyceni tą grą z kilku powodów. Jest bardzo pomysłowo, a jednocześnie minimalistycznie wykonana - kolory, jakość, ilustracje urzekają. Choć daje wiele możliwości, to jest maksymalnie prosta i nawet trzylatki szybko załapią jej powtarzalny schemat. Kooperacyjny charakter tworzy atmosferę zaangażowania i wsparcia. Zamiast rywalizować - wszyscy działają ramię w ramię!