Bon żłobkowy

środa 14 lipca 2021
Dodatkowe 500 zł dopłaty do czesnego w prywatnym żłobku będzie obowiązywało od nowego roku. Bon otrzymają rodzice dzieci do lat 3. Na jakich zasadach i gdzie można otrzymać dofinansowanie? Zerknijcie.

Od stycznia 2022 roku w Sosnowcu rodzice maluchów mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe w postaci bonu żłobkowego. Na ten cel miasto przeznaczy prawie 4,6 mln zł. Dzięki temu z pomocy skorzysta nawet 766 rodziców dzieci do lat 3.

Niższe koszty żłobka

Pomysł dotacji nie jest nowy. Dotychczas wsparcie było przekazywane tylko tym niepublicznym żłobkom, które zostały wybrane w konkursie ofert, a pieniądze trafiały bezpośrednio na konto placówki. Rodzice, którzy chcieli skorzystać z takiej pomocy do wyboru mieli tylko kilka żłobków w mieście. Od nowego roku to się zmieni. Dotacja będzie wypłacana na podstawie wniosku rodzica, zgodnie z przedstawionym potwierdzeniem dokonania opłaty za żłobek na dany miesiąc.- To oznacza, że rodzice nie muszą martwić się i szukać niepublicznej placówki, która w konkursie otrzymała dofinansowanie. Można powiedzieć, że teraz dotacja będzie „szła” za dzieckiem – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Cała procedura ma odbywać się droga elektroniczną.

Dodatkowe 500 zł, dla kogo?

Dotacje mogą uzyskać rodzice dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do 3 lat, którzy mieszkają w Sosnowcu, są zatrudnieni i nie korzystają z urlopu wychowawczego, rodzicielskiego, macierzyńskiego, a także zrezygnują z miejsca na prowadzonej przez miasto liście rezerwowej do Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych. Warto przypomnieć, że 2015 roku w Sosnowcu było 240 miejsc w oddziałach żłobka miejskiego. Już na początku 2022 roku będzie ich prawie 600!

Kategoria: Wiadomości