Przedszkolaki nauczą się angielskiego

poniedziałek 19 lipca 2021
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci” umożliwia najmłodszym stały, codzienny kontakt z językiem angielskim. Nauka odbywa się poprzez zabawę. W Tychach z programu skorzysta około 700 przedszkolaków.

Miasto Tychy na realizację programu przeznaczyło blisko 100 tys. złotych. Od września w 21 przedszkolach (oprócz Przedszkola nr 6), dzieci codziennie będą miały kontakt z językiem angielskim, poprzez zabawy indywidualne i w grupie.

Dwujęzyczność i dodatkowe korzyści

Ideą programu jest nauczanie równoległe angielskiego i języka polskiego. Dzięki temu porozumiewanie w obu językach będzie łatwe i naturalne. Dwujęzyczność to również dodatkowe korzyści - poprawia koncentrację, podzielność uwagi i pamięć, rozwija zdolności analityczne i empatyczne oraz pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną. W konsekwencji sprawia, że dzieci osiągają lepsze wyniki w nauce, lepiej adaptują się w społeczeństwie – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.
Międzynarodowym Programem Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” zostaną pilotażowo objęte dzieci w grupach wybranych przez dyrektorów przedszkoli, natomiast w dalszej perspektywie, gdy program spełni pokładane w nim oczekiwania, jego realizacja zostanie rozszerzona także na pozostałe grupy dzieci.

Kategoria: Wiadomości