Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus rekrutuje małych studentów

poniedziałek 2 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Twoje dziecko ma różnorodne zainteresowania i nie lubi nudy? Zapisz je na studia! Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus rekrutuje małych studentów na rok akademicki 2021/2022. Inauguracja roku akademickiego i pierwsze warsztaty pt. „Spotkanie z rycerzami” - już 25 września.

Celem działania ŚUDG jest rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania świata, umożliwienie rozwiązywania zagadek życia codziennego – odkrywanie nauki. Dzieci uczestniczą w prowadzonych w prostej i przystępnej formie wykładach oraz w kreatywnych warsztatach, mających na celu rozwijanie wyobraźni. To odkrywanie i rozwijanie talentów małych studentów.

Legitymacja i indeks dla małego studenta

Zajęcia odbywające się w ramach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus, prowadzone są w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry: zimowy i letni. Słuchaczami ŚUDG są dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia odbywają się z podziałem na dwie grupy wiekowe: Sówki 6-10 lat i Sowy 11-15 lat. Dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi studenci – zostaną pasowani na studenta, a także dostaną legitymację studencką i indeks.

Nauka przez zabawę

Zajęcia są prowadzone w przystępnej formie kreatywnych warsztatów i interaktywnych wykładów, przez wykładowców GWSH oraz specjalistów pedagogów, psychologów, znawców literatury dziecięcej i przedstawicieli kultury. Ze szkołą współpracują eksperci z różnych instytucji, reprezentujący różne dziedziny nauki. ŚUDG objęty jest honorowym patronatem przez JM Rektora GWSH, dr. hab. Krzysztofa Szaflarskiego, prof. GWSH oraz przez Stowarzyszenie Mensa Polska. Zajęcia odbywają się w kampusie uczelni w Katowicach-Piotrowicach. W tym roku został uruchomiony również Rudzki Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus w Centrum Naukowo-Dydaktycznym GWSH w Rudzie Śląskiej.

Z bratem lub siostrą taniej

Opłaty zaczynają już od 220 zł za jeden semestr lub 440 zł za cały rok akademicki – dla studentów kontynuujących. Rodzeństwo małego studenta płaci za semestr 50 zł mniej. Rodzice, którzy zapiszą dzieci przed 20 września, i opłacą z góry cały rok akademicki do tego dnia, mogą skorzystać z ekstra zniżki -10 proc.

Szczegóły i zapisy na stronie szkoły.

Kategoria: Warsztaty