Nauka liczenia pełna czułości

środa 1 września 2021
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Każdy rodzic małego szkraba wie, że fascynacja cyferkami rodzi się z w dziecku naturalnie. Często w chwili, gdy do policzenia są jakieś ważne dla dziecka rzeczy. Ile dostanę dziś cukierków? Ile zrobiliśmy kroków po tych stromych schodach? Zaglądamy dziś do książki, która uczy liczyć w najczulszy z możliwych sposobów.

W naszych recenzjach książki dotyczące liczenia pojawiały się wielokrotnie. Nic dziwnego, każdy maluch posiada takie lektury w swojej biblioteczce, bo liczenie jest nie tylko potrzebne, ale też interesujące. Najnowsza cyferkowa książka od wydawnictwa Babaryba, to przeurocze ilustracje i ogromna ilość czułości.

Buziaczek raz, tulasek dwa

„Buziaczki i przytulaski” to niewielkich rozmiarów, poręczna kartonówka, która na każdej rozkładówce prezentuje jedną z liczb od 1 do 10 na kolorowym, wzorzystym tle. Każdej liczbie towarzyszą zwierzaki i jednozdaniowy tekst, który zawsze dotyczy przytulasów, całusków i uśmiechów. Lektura tej książeczki ukoi i poprawi humor każdemu.

A do tego łaskotki

Gdy przeuroczo narysowane zwierzaki łaskoczą się i puszczają bańki, czytelnicy mogą naśladować bohaterów. Każde zdanie to polecenie dla czytelników „Przytul mnie jeden raz mocno” czy „Jeszcze siedem mocnych uścisków”. Dzięki nim dziecko jest zaangażowane w lekturę, wspólnie z osobą czytającą może liczyć powtórzenia. Dodatkowo wysyłanie całusków czy robienie głośnych cmoknięć, to świetnie ćwiczenia logopedyczne.

Budowanie relacji przez czytanie

„Buziaczki i przutulaski” to książka, która zachęca do aktywnego czytania pełnego wzajemnej czułości. Przy liczbie 10, okazuje się, że zwierzaczki idą spać, więc książka sprawdzi się też jako lektura na dobranoc. Tyle tulenia i całusków nastroi do snu każdego maluszka.

Kategoria: Recenzje książek