Naucz dziecko bezpiecznie poruszać się na rowerze

wtorek 14 września 2021
  • fot. mat. UM Zabrze
    fot. mat. UM Zabrze
  • fot. mat. UM Zabrze
    fot. mat. UM Zabrze
Rondo, 40 znaków drogowych, droga jednokierunkowa, przejścia dla pieszych – znajdziecie na nowym placu ruchu drogowego. Najmłodsi rowerzyści poćwiczą tu bezpieczną jazdę czy też przygotują się do zdania karty rowerowej.

W przestrzeni miast brakuje miejsc, gdzie dzieci mogą poćwiczyć bezpieczne poruszanie się na rowerze. Dlatego cieszą takie inicjatywy społeczne. W Grzybowicach przy ul. Traktorzystów w Zabrzu powstał nowy plac ruchu drogowego z rondem, drogą jednokierunkową, 3 przejściami dla pieszych i 40 znakami. Oficjalne otwarcie odbyło się 11 września.

Nauka bezpiecznej jazdy

Rowerowe miasteczko powstało dzięki zaangażowaniu mieszkańców Grzybowic i lokalnych firm. „Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie dzieci nauczą się zasad ruchu drogowego, znaków, będą wiedziały kiedy się zatrzymać i przede wszystkim nauczą się bezpiecznie poruszać po drogach” - podkreśla jeden z inicjatorów inwestycji Romuald Kozłowski. Z placu mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców.

Rowerowe środy i piątki

Miasteczko rowerowe otwarte będzie w środy i piątki w godz. 16.30-19, w godzinach działania Klubu Sportowego Zabrze Grzybowice. W planach jest udostępnienie placu małym rowerzystom w pozostałe dni (będzie to możliwe, kiedy zostanie zorganizowany nadzór nad inwestycją).

Plac ruchu drogowego znajdziecie przy ul. Traktorzystów 1 w Zabrzu – Grzybowicach.

Kategoria: Aktywna rekreacja