Przygoda w świecie mądrej zabawy

czwartek 16 września 2021
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Ulubiona atrakcja dzieci na warszawskim Stadionie Narodowym teraz dostępna w katowickiej Bajce Pana Kleksa. Smart Kids Planet to sensoryczna, multimedialna przestrzeń, gdzie znajdziecie m.in. magiczny park, boisko piłkarskie, prętki skrętki oraz „akcję segregację”. Zobaczcie.

Smart Kids Planet to ponad 400 m2 sensorycznej i multimedialnej przestrzeni. Innowacyjne atrakcje zostały stworzone w oparciu o najnowocześniejsze światowe rozwiązania, zapewniają najwyższą jakość rozrywki i wspierają rozwój dzieci na wszystkich jego etapach. Do tej pory Smart Kids Planet było ulubioną atrakcją dzieci na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od 18 września będzie dostępne w katowickiej Bajce Pana Kleksa. Miejsce jest dedykowane dzieciom w wieku 4-12 lat.

Nauka recyklingu poprzez zabawę

Wśród atrakcji dla dzieci znajdzie się m.in. „akcja segregacja” czyli wyjątkowa przestrzeń, która uczy najmłodszych czym jest recykling i dlaczego warto segregować śmieci. Dzieci etap po etapie wykonają proces recyklingu- zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, po wytłaczanie. Empiryczne poznanie procesu recyklingu sprawia, że dzieci szybciej się uczą, ale także chętniej wprowadzają poznane nawyki w życie.

Zakręć pikselkiem, zagraj mecz lub stwórz magiczny park

Na dzieci czeka profesjonalne boisko piłkarskie oraz prętki skrętki- tablica świetlna stworzona z 900 przezroczystych pikseli. Przekręcanie ich wokół własnej osi, sprawia że podświetlają się na 7 różnych kolorów. Dzieci rozwijają dzięki temu kreatywność, tworząc na tablicy rozmaite kolorowe rysunki oraz trenują zdolności manualne. Kolejną atrakcją jest magiczny park - interaktywny stół na którym wyświetlana jest projekcja parku. Aby wykreować siatkę ścieżek, rzeczek lub kolejki wąskotorowej, zadaniem dzieci jest odpowiednie poukładanie kloców na stole. Czy stworzenie parku z innymi młodymi projektantami okaże się łatwym zadaniem?

Rozrywka 7 dni w tygodniu

Przekonacie się sami odwiedzając Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa. Ekspozycja przez najbliższe miesiące będzie czynna 7 dni w tygodniu. Można z niej korzystać zarówno indywidualnie jaki i grupowo np. podczas szkolnych czy przedszkolnych wycieczek. Bilety w cenie 29 zł – 1 godz. zabawy, 52 zł -2 godz. zabawy możecie zakupić tutaj. Istnieje również możliwość połączenia wizyty w Smart Kids Planet ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa.

Bajka Pana Kleksa mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach.

Kategoria: Aktywna rekreacja