Karramba już jest! Szpiega spotkacie na szlaku

środa 22 września 2021
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
  • fot. mat. UM Bielsko-Biała
    fot. mat. UM Bielsko-Biała
Bajkowe Bielsko-Biała ma nową rzeźbę - Don Pedro de Pommidore. Postać już podbiła serca najmłodszych. Podczas oficjalnego odsłonięcia pomnika zachwytom nie było końca Sprawdźcie, gdzie przyczaił się szpieg z Krainy Deszczowców.

Od 22 września śladem wyprawy Smoka Wawelskiego i kucharza Bartolini Bartłomieja herbu Zielona Pietruszka w Bielsku-Białej podąża tajemniczy Don Pedro szpieg z Krainy Deszczowców. Postaci towarzyszy fantastyczny Myping. Odsłonięcia rzeźby dokonały dzieci z Przedszkola nr 15. Ich ciekawość były chyba najlepszą próbą techniczną tego czy rzeźba wytrzyma duże zainteresowanie przechodniów.

Szlakiem kultowych bajek

Szpieg to pierwszy negatywny bohater na szlaku Bajkowego Bielsko-Biała. Rzeźba stanęła przy ul. 11 listopada na wysokości placu Wojska Polskiego tuż obok smoka i kucharza. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Nawiązuje do fabuły powieści i serialu „Porwanie Baltazara Gąbki”, w których szpieg z charakterystycznym okrzykiem - Karramba! niestrudzenie podąża za głównymi bohaterami.

Pozostałe bajkowe pomniki znajdziecie: Reksia przy ul. 11 Listopada, Bolka i Lolka przy Galerii Sfera (ul. Mostowa), Pampaliniego na skwerze przy ul. Bohaterów Warszawy. W planach miasta jest kolejna bajkowa rzeźba. Na razie nie zdradzono tajemnicy, jaka postać Studia Filmów Rysunkowych dołączy do pozostałych pięciu.

Kategoria: Wiadomości